Bize Yazın

irlandarehberi.com adlı websitemiz ile ilgili veya İrlanda ile ilgili herhangi bir konuda bizlere yazmak isterseniz kenan@irlandarehberi.com adresine mail atarak bizlere ulaşabilirsiniz. Bu site açık olduğu sürece ücretsiz danışmanlığım devam edecektir.

NOT: İrlanda’da çalışma ve iş bulma konusunda lütfen bana yazmayınız. Bu konuda bilgili ve yardımcı olabilecek pozisyonda değilim. İrlanda İş Olanakları sayfasında yazdıklarım dışında başka bilgim bulunmamaktadır.

Ayrıca aşağıdaki iletişim formunu doldurarak da bizlere kolayca sorularınızı iletebilirsiniz.

  Bilgi Notu:
  Mail adresime sorularınızı sorarken lütfen tam adınızı, İrlanda eğitim konusunda bilgi almak istiyorsanız eğer gitmeyi düşündüğünüz süreyi, İngilizce seviyenizi de belirtirseniz sizlere daha iyi yardımcı olabilirim. Ayrıca vakit kaybetmemek adına sitemizdeki yazıları okuyup veya sitemizde arama yaptıktan sonra yazarsanız sevinirim.

  5 Yorumlar

  1. azula da cielo - 12 Eylül 2019 cevapla

   Merhaba

   İrlanda’da ingilizce yabancı dil kursu
   eğitimi (2 ay) almak istersem İngiltere C tipi vize ile (Turistik)
   bu eğitimi alabilir miyim?
   Mutlaka öğrenci vizesi almak zorunda mıyım?
   İrlanda vizesine başvurmak zorunda mıyım?

   Size şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

   • Merhaba,

    İrlanda / Birleşik Krallık kısa süreli Visa Waiver programı kapsamında eğer C tipi İngiltere vizeniz varsa ve İngiltere’ye giriş yaptıysanız eğer İrlanda’ya vize almadan girebilirsiniz. Süre olarak ise 90 veya 180 gün olarak belirtilmiş. Bu olanak 2021 yılına kadar uzatılmış.

    VFS Global sitesindeki şu dosyayı okumanızı tavsiye ederim. Gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.
    Link: https://www.vfsglobal.com/ireland/turkey/pdf/vize-muafiyet-program.pdf

    Ayrıca VFS Global şirketi telefonla arayarak güncel bilgileri de öğrenebilirsiniz. İrlanda vizesi için tek yetkili kurumdur.

  2. İrlanda zor vize onermem - 22 Kasım 2016 cevapla

   İrlanda konsolosluğu kadar zorluk çıkaran ve zor veren bi ülke daha gormedim uzun vize 6 ay ve uzure vize vermiyor genel de başvurusu yapmayin bi dünya para gidiyor sonra geri dönüş yapacağınız inanmadım deyip vize vermiyor lar her şey tam ve fazlası ile evrak verdiyimiz halde herşey İngilizce ve tecrübe ettiriyor boşuna uğraşmayin fazla para olan boşuna harcamaya gerek yok diyenler hariç

   • Merhaba, İrlanda vize vermiyor demek biraz kötü bir yaklaşım olur. İrlanda bana göre Amerika, İngiltere’ye göre çok daha kolay vize vermektedir. Fakat son zamanlarda birçok mail aldım, hatta acentalar da aynı şeyi söylemeye başladılar. Son zamanlarda İrlanda dahil çok sayıda ülke artık vize işlemlerini yavaşlatmaya ve red vermeye başladı. Çünkü çok fazla kişi bir şekilde eğitim ayağına yurtdışına gitmeyi ve kalmayı planlıyor. Onlar da bazı şeyleri anlıyor bu yüzden önlem almış olabilirler. İnanın bana gelen maillerden, sorulardan ben daha başlangıçta hangi kullanıcıların gidip bir daha dönmemek üzere vize başvurusu yaptığını anlamaya başladım. Ülkemizde terör, fetö ve siyasi sorunlar nedeniyle çok kişi başvurunca malesef bu sorunlar yaşanıyor ben de endişeyle takip ediyorum.

    2017 yılı itibariyle başvurusunda bizzat yardım ettiğim herkes vizesini çok kısa sürede aldı. Mail üzerinden iletişimde olduklarım da hiçbir sorun yaşamadı bilginiz olsun.

  3. Merhabalar. ben haziran ayında üniversiteden mezun oldum. ve yurt dışında dil eğitimi düşünüyorum. seçeneklerim arasında irlanda var. uygun fiyatlı olduğu için düşünüyorum. benim hedefim tofel a girmek. tofel hazırlığımıda irlandada yapma fikri aklıma geldi. ama iyi ve düzgün bir okulda bunu gerçekleştirmek istiyorum. buna yönelik hangi okullar iyidir ve bu düşüncem sizce mantıklımıdır ? birde irlandada bi okul varmış dünyadaki en iyi okullardan biriymiş. beni eğitim hakkında gitmiş biri olarak bilgilendirebilir misiniz ?

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir