İrlanda Staj

İrlanda Staj


İrlanda’da staj görmek isteyen kullanıcılarımız bu sayfada İrlanda staj koşulları, staj türleri ve gerekli koşulları bulabilirler. İrlanda’da Erasmus Stajı, ücretli ve ücretsiz staj yapmak isteyenler ayrıca yazımızın devamında aracı kurum tavsiyemizi de öğrenebilirler.

AB üyesi, eğlenceli, huzurlu bir ülke olan İrlanda’da staj yaparak kendinizi geliştirebilir, unutamayacağınız güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Son derece güvenli bir ülke olan İrlanda’da kariyer planlaması için farklı türlerde staj imkanı bulunmaktadır. İrlanda’da staj yapabilmek için en az orta seviye İngilizce bilmeniz gerekmektedir. Staj için bazı kurumlar maaş öderken bazıları da ücretsiz stajer aramaktadır. Staj bulma sürecinde ücretli mi, ücretsiz mi olduğu belli olmaktadır. İrlanda’da staj olanaklarını kendiniz internette arama yaparak bulmayı deneyebilir ya da bir aracı kurum ile anlaşarak staj bulabilirsiniz. Aracı kurumlar sizden belli bir ücret talep ederek sizden bir özgeçmiş istemekte ve size uygun bir staj ayarlamaktadırlar. Eğer size uygun staj bulunmazsa da ücretin büyük çoğunluğunu iade etmektedirler. En azından benim bildiğim şirketler bu şekilde çalışmaktadır. İrlanda’daki staj imkanları ve koşullarını ise ayrı başlıklar altında yazımızında devamında bulabilirsiniz.

İrlanda Erasmus Stajı

Erasmus stajı kazanan öğrenciler İrlanda’da staj imkanından faydalanabilirler. İrlanda’da erasmus stajı yapabilmek için okulunuzun size verdiği belgelerin son teslim tarihinden en az 1 ay önce tüm işlemlerin halledilmesi gerekmektedir. Erasmus stajı kazanan öğrencilere devlet burs vermektedir. Erasmus staj sınavı ve burs miktarını ise okulunuzdan bilgi alabilirsiniz.

Dil okulu + Staj

Eğer Erasmus stajı sınavını kazanamadınız veya hiç girmediyseniz de İrlanda’da staj yapabilirsiniz. Bunun için yine genelde en az orta seviye İngilizce bilmeniz gerekmektedir. Dil okuluna kayıt olarak okul dışında haftalık 20 saat olmak üzere staj imkanlarından faydalanabilirsiniz. Staj imkanları ücretli veya ücretsiz olabilmektedir. Eğer İngilizce seviyeniz staj imkanı için yeterli değilse sadece dil okuluna kayıt olup belli bir seviyeye geldiğinizde İrlanda’da bulunurken staj için başvurabilirsiniz.

İrlanda Staj

İrlanda’da sadece staj amaçlı gitmek de mümkündür. Bunun için bir aracı kurumla görüşüp gerekli işlemleri yapmanız gerekmektedir. İrlanda’da sadece staj için geliyorsanız öğrenci olmanız avantaj diyebilirim. Eğer öğrenci değil veya mezunsanız maalesef süreç daha zor olmaktadır.

Eğitim düzeyiniz, bölümünüz, İngilizce seviyeniz önemlidir. Ücretli veya ücretsiz yapılan bu staj türünde staj dışında kesinlikle başka çalışma hakkı tanınmamaktadır. Staj için önceden mülakat yapılmaktadır.

İrlanda Staj konusunda önemli bilgiler

Aracı kurumlar Erasmus stajı için başvurduğunuzda sizden özgeçmiş, okul bilgileri, ücret talep etmektedir. Daha sonra sizlere 3 aylık olmak üzere uygun bir staj ayarlamaktadır. Yapacağınız stajın ücretli mi ücretsiz mi baştan belirtebiliyorsunuz ve buna göre işlem yapılmaktadır. Eğer size uygun staj bulunmaz ise ücretin büyük çoğunluğu iade edilmektedir. Tüm koşulları aracı kurumla baştan görüşebilirsiniz.

İrlanda staj vizesi için gerekli koşulları VFS Global şirketinin sitesinden veya telefonla arayarak öğrenebilirsiniz. Aracı kurumların sizden staj bulmak için alacağı ücret, vize sürecinden bağımsızdır. İrlanda vize süreci için eğer kendiniz yapmıyorsanız aracı kurumlardan bu hizmeti de alabilirsiniz.

İrlanda rehberi olarak Staj bulma, Staj yeri ayarlama veya staj için kurum tavsiyesi yapmıyoruz. Google, Yandex vb. arama motorlarında İrlanda Staj şeklinde arama yaparak çıkan firmalardan fiyat teklifi alabilirsiniz.E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir